تهران خیابان انقلاب، تقاطع فلسطین، ساختمان مهر (پلاک 312)، طبقه چهارم واحد ۱۰
دانشگاه های ایتالیا که بورسیه دارند

دانشگاه های ایتالیا که بورسیه دارند

شرایط مهاجرت تحصیلی به ایتالیا نسبتا ساده ‎تر از دیگر کشورهای اروپایی است؛ به همین دلیل بسیاری از دانشجویان ایرانی علاقه ‎مندند برای ادامه تحصیل به کشور ایتالیا مهاجرت کنند. اما مهاجرت تحصیلی برای افرادی که توانایی مالی چندان مناسبی ندارند به یک آرزوی محال تبدیل می‌ شود!

خوشبختانه کشورهای اروپایی برای این مسئله نیز چاره‌ ای اندیشیده‌ اند و دانشجویان بین‌ المللی مستعد می‌توانند از بورسیه‎ های تحصیلی استفاده کنند. بنابراین شما می‎توانید بعد از آماده‎سازی و ترجمه رسمی ایتالیایی مدارک خود برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کرده و نگران هزینه‌ های تحصیل و زندگی در ایتالیا نباشید. در ادامه به معرفی بورسیه‎ های تحصیلی ایتالیا و دانشگاه‎ هایی که این نوع خدمت را به دانشجویانشان ارائه می‌ دهند، می‎پردازیم.

دانشگاه های ایتالیا که بورسیه دارند

مراحل اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا

ابتدا بررسی کنید که آیا شرایط لازم برای اخذ بورسیه ‎های تحصیلی کشور ایتالیا را دارید یا خیر؟ از این شرایط می‎توان به نمره آیلتس، معدل دیپلم یا دوره کارشناسی و مواردی از این دست اشاره کرد. در ادامه به بررسی این شرایط می‎ پردازیم و اطلاعات کامل‎تری در این زمینه خدمتتان ارائه می ‎کنیم.

اما در صورتی که از شرایط لازم برخوردارید وارد وب‎سایت esteri.it شوید و بورسیه‎ های تحصیلی موجود را بررسی کنید.

همچنین نیاز به ارائه ترجمه ایتالیایی مدارک تحصیلی و ریز نمرات وجود دارد که برای ترجمه فوری ایتالیایی مدارک خود می‌توانید از کارشناسان ما در دارالترجمه رسمی کاخ کمک بگیرید.

در کنار مدارک گفته شده بهتر است توصیه‎ نامه‌ ای را از اساتید دانشگاه خود دریافت کرده و حتماً آن را همراه مدارکتان ارائه دهید.

در انتها برای درخواست آنلاین می‎توانید وارد وب‌ سایت studyinitaly.esteri.it شده و فرم درخواست آنلاین را تکمیل کنید.

شرایط کلی اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه‌های ایتالیا

بعد از آماده‎سازی و ترجمه رسمی ایتالیایی مدارک خود می‌توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه‎ های ایتالیا اقدام کنید. اما پیش از انجام این کار بهتر است اطلاعات کامل‎ تری در رابطه با شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ایتالیا به دست آورید. در این کشور امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم است.

اما نمره آیلتس در اخذ بورسیه اهمیت دارد و دانشجویان مقاطع کارشناسی برای دریافت بورسیه باید مدرک آیلتس در سطح ۶ یا مدرک زبان ایتالیایی در سطح B1 را ارائه دهند. در مقطع  کارشناسی ارشد با ارائه مدرک آیلتس در سطح 6.5 یا مدرک زبان ایتالیایی در سطح B2 امکان اخذ بورسیه تحصیلی فراهم می‌ شود. اما دانشجویان مقطع دکترا باید حداقل مدرک آیلتس در سطح ۷ را ارائه دهند.

در این کشور بورسیه‌ های تحصیلی مختلفی به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود که از آنها می‌ توان به بورسیه دولتی، بورسیه EDISU پایمونت و بورسیه دانشگاه‌ های این کشور اشاره کرد که در بخش بعدی به بررسی شرایط بورسیه دانشگاه‌ های ایتالیا می‌ پردازیم.

دانشگاه های ایتالیا که بورسیه دارند

معرفی مهم‌ترین دانشگاه‌های دارای بورسیه ایتالیا

در قسمت قبل در رابطه با مراحل درخواست بورسیه تحصیلی و ارائه ترجمه ایتالیایی مدارک لازم اطلاعات کاملی خدمتتان ارائه دادیم. حال بهتر است به معرفی برخی از دانشگاه‌ های کشور ایتالیا که به دانشجویان بورسیه ارائه می‌ دهند، بپردازیم.

دانشگاه کاتولیکا (Cattolica) ایتالیا

برای تحصیل در دانشگاه کاتولیکا می‌ توانید از بورسیه تحصیلی بین‌ المللی ایتالیا استفاده کنید. این بورسیه برای دانشجویان بین‎ المللی دوره کارشناسی قابل استفاده بوده و با وجود آن ۳۷ درصد از کل هزینه ‎های تحصیل کاهش پیدا می‎کند. این بورسیه سالانه تمدید می‌ شود و دانشجویان برای استفاده از آن باید در تاریخ مقرر فارغ التحصیل شوند؛ در غیر این صورت هزینه ‎های اضافی تحصیل به عهده شخص دانشجو خواهد بود!

دانشگاه بولونیا (Bologna) ایتالیا

دانشجویان زیر ۳۰ سال می‎ توانند برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه بولونیا از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. بورسیه دانشگاه بولونیا شامل پوشش کامل شهریه و کمک هزینه تحصیلی ۱۱ هزار یورویی برای یک سال تحصیلی است. متقاضیانی که قصد استفاده از این بورسیه را دارند باید مطابق مقطع تحصیلی خود نمره آزمون آیلتس متفاوتی را کسب کنند که برای کسب اطلاعات کامل‎تر در این زمینه بهتر است به سایت دانشگاه بولونیا مراجعه کنید.

دانشگاه سیه نا ایتالیا

بورسیه تحصیلی دانشگاه سیه نا شامل کمک هزینه تحصیلی، اقامت رایگان و وعده‎ های غذایی رایگان می‌ شود. این بورسیه برای دانشجویانی است که از شرایط مالی خوبی برخوردار نیستند. بنابراین برای اخذ این بورسیه ارائه مدارکی مانند درآمد و دارایی و گواهی وضعیت مالی خانواده دانشجو ضروری است. این مدارک باید ترجمه شده باشند، بنابراین پیش از ارسال حتماً از یک دارالترجمه ایتالیایی برای ترجمه مدارک کمک بگیرید.

دانشگاه بوکونی (Bocconi) ایتالیا

امکان اخذ بورسیه و اسکالرشیپ از دانشگاه بوکونی ایتالیا در شهر میلان برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی فراهم است. با اخذ این بورسیه دانشجو به طور کامل از پرداخت شهریه معاف شده و می‎تواند از محل اقامت رایگان نیز برخوردار شود. بورسیه در نظر گرفته شده برای دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه بوکونی ۱۲ هزار یورو و برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی ۱۳ هزار یورو در سال است.

دانشگاه پلی تکنیک میلان

دانشجویان کشورهای جهان سومی دانشگاه پلی تکنیک میلان در صورتی که وضعیت مالی خوبی نداشته باشند می‌ توانند از بورسیه این دانشگاه استفاده کنند. بورسیه دانشگاه پلی تکنیک میلان برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا قابل استفاده بوده و دانشجویان می ‎توانند با اثبات وضعیت اقتصادی و مالی خانواده خود از این بورسیه استفاده کنند.

دانشگاه های ایتالیا که بورسیه دارند

سخن پایانی

در این مقاله از دارالترجمه رسمی کاخ به بررسی دانشگاه‌ های ایتالیا که بورسیه دارند پرداختیم. در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور ایتالیا را دارید ابتدا باید برای ترجمه فوری ایتالیایی مدارک خود اقدام کرده و سپس دیگر مراحل اخذ ویزا را پشت سر بگذارید. همچنین در صورتی که برای تامین هزینه‌ های تحصیل خود مشکل دارید بهتر است پیش از اخذ ویزا در رابطه با بورسیه تحصیلی دانشگاه‎ های این کشور تحقیق کرده و برای اخذ بورسیه، مدارک لازم را ارائه کنید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *